Skip to the main content

EK Korfbal 2024: TeamNL Korfbal – Portugal

TeamNL Korfbal

In het Catalaanse Calonge i Sant Antoni is TeamNL Korfbal het EK begonnen met een ruime zege op Portugal. In de openingswedstrijd van het toernooi was het Oranje van debuterend bondscoach Ard Korporaal een maatje te groot voor de Portugezen: het werd 34-14.

Korporaal was niet de enige debutant deze wedstrijd, drie basisspelers deelden die eer met hem. Voor Koen van Roekel, Nienke Hintzbergen en Julian Frieswijk was het de eerste wedstrijd in het Oranje shirt. Hintzbergen opende direct in de eerste aanval de score met een schot van afstand en tekende even later ook voor de 2-0. Daarmee begon Oranje dus sterk aan de wedstrijd, maar in de fase die volgde konden de Portugezen het spel van Nederland aardig ontregelen. Een time-out van Korporaal zette de ploeg op scherp en zo kon TeamNL Korfbal in het eerste kwart alsnog uitlopen naar een 8-3 voorsprong.

In de tweede tien minuten van de wedstrijd bleef Nederland gestaag doorscoren. Frieswijk en Van Roekel lieten hun reboundende kwaliteiten zien, waardoor er veel herhaald kon worden. Sanne van der Werff toonde zich scherp met maar liefst vier goals in het tweede kwart. Toch bleven er ook wat slordigheidjes zichtbaar in het spel van Oranje. De Portugezen kwamen echter niet verder dan drie doelpunten dit kwart, wat de ruststand op 19-6 bracht.

Na rust werd er aan beide kanten veel gewisseld. Bij Nederland kwamen Fleur Hoek en Olav van Wijngaarden in de ploeg voor Jessica Lokhorst en Julian Frieswijk. Even later werden ook Brett Zuijdwegt, Harjan Visscher en Daniëlle Boadi gebracht. Boadi was daarmee de vierde debutant van de dag. Het vele wisselen had weinig invloed op het scorend vermogen van Oranje en bij een stand van 26-10 ging Nederland het laatste kwart in.

In het laatste kwart kon Nederland veel Portugese aanvallen ontregelen. Oranje zelf scoorde er nog wel lekker op los. Boadi was goed voor drie goals, waaronder een prachtige buzzerbeater vanuit een doorbraak. Sanne van der Werff scoorde haar zevende van de middag en werd daarmee topscoorder van de wedstrijd. Het slotakkoord was voor Portugal, dat in de slotseconde de eindstand bepaalde op 34-14.

Bondscoach Korporaal: “Onze doelstelling dit EK is het behalen van een aanvalspercentage van 60 procent. Het is fijn om deze wedstrijd te hebben gespeeld, zodat we konden ervaren wat nodig is om dat te halen. We bleven nu steken op 50 procent, maar als we wat minder slordig zijn, komen we in de buurt.”

Foto: Walter Tempelman/Discover the Games

Gerelateerde artikelen

Nienke Hintzbergen niet naar World Games in Chengdu
Internationaal TeamNL Korfbal
Nienke Hintzbergen niet naar World Games in Chengdu
Kort voor vertrek naar China is duidelijk geworden dat Nienke Hintzbergen niet zal deelnemen aan de World Games in Chengdu. In overleg is besloten dat het vanwege fysieke klachten, als gevolg van haar zwangerschap, niet verantwoord is om af te reizen naar China.
Lees meer
EK U21, dag 6: Nederland U21 - België U21
U21, U19, U17
EK U21, dag 6: Nederland U21 - België U21
Nederland U21 is zaterdagavond in het Belgische Herentals Europees kampioen geworden. In de finale van het EK werd gastland België U21 met 28-14 verslagen. Het brons ging naar Catalonië U21, Turkije U21 eindigde als vierde.
Lees meer
EK U21, dag 5: Nederland U21 - Turkije U21
U21, U19, U17
EK U21, dag 5: Nederland U21 - Turkije U21
In de halve finale van het EK U21 boekte Talent TeamNL Korfbal een overtuigende zege op Turkije U21. Daarmee plaatst de ploeg van bondscoach Kees Vlietstra en assistent-bondscoach Jennifer Tromp zich voor de finale, die zaterdagavond om 17.45 uur gespeeld wordt.
Lees meer

Topartikelen

Internationaal TeamNL Korfbal
Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
A-jeugd Hoofdklasse Korfbal League
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League