Skip to the main content

PKC wint IKF Korfball Champions League

Internationaal

PKC/Vertom heeft afgelopen weekend voor de derde keer op rij de IKF Korfball Champions League gewonnen. In de finale van het eindtoernooi, dat in Portugal gespeeld werd, waren de Papendrechters met duidelijke cijfers te sterk voor het Belgische Borgerhout/Groen Wit: 28-15.

De regerend zaallandskampioen van Nederland, die op dit moment een vijfde plaats op de ranglijst van de Kenonz Korfbal League bezet, speelde drie wedstrijden in vier dagen. Op donderdag 6 februari was in de groepsfase het Engelse Bec Korfball Club de tegenstander. Dit duel werd met 14-23 gewonnen door PKC, waarmee de de halve finale op vrijdag een feit was. Daarin speelde de Papendrechtse ploeg tegen het Portugese Benfica, dat met 33-14 verslagen werd.

In de finale op zaterdagmiddag trof PKC de Belgisch landskampioen Borgerhout/Groen Wit, dat de halve finale moeizaam won van Bec. Al in het eerste kwart nam PKC een voorsprong, 8-2, maar in het tweede kwart kwam Borgerhout beter in de wedstrijd en werd het verschil verkleind (14-9 bij rust). In de tweede helft kwam de ploeg van Scholtmeijer en Tromp niet meer in gevaar en zo werd PKC voor de derde keer op rij kampioen in de Champions League. Een honderd procent score voor de Papendrechters, die ook de twee vorige edities van het toernooi wonnen. Jorien Jordaan werd met twintig doelpunten topscorer van het toernooi.

Foto: Winanda van Zwamen (@wvzfotografie)

Gerelateerde artikelen

Nederland U17 prolongeert wereldtitel
Internationaal U21, U19, U17
Nederland U17 prolongeert wereldtitel
Na een prachtig toernooi prolongeerde Nederland U17 de wereldtitel door in de finale België U17 met 32-15 te verslaan. Eerder op de dag werd in de halve finale gewonnen van Chinese Taipei, dat uiteindelijk met de bronzen plak naar huis ging. Duitsland werd vierde.
Lees meer
U17 Korfball World Cup - dag 1
Internationaal U21, U19, U17
U17 Korfball World Cup - dag 1
Eindhoven is dit hele weekend het decor van de U17 Korfball World Cup. Nederland U17 zit in de poulefase bij Duitsland, Engeland, Catalonië en Hong Kong China. Toegang tot het toernooi is gratis, dus kom vooral naar Eindhoven. Mocht dit niet lukken, dan zijn de wedstrijden ook via de livestreams te volgen.
Lees meer
Dit was de NKD 2025!
Topkorfbal
Dit was de NKD 2025!
Een schitterend zonnig sportpark De Woerd bij Dalto/Klaverblad Verzekeringen in Driebergen was zaterdag de hele dag het decor van de Nationale Korfbaldag (NKD). Met Nieuwerkerk D1, KZ C1, LDODK B1 en Fortuna A1 zijn we vier prachtige kampioenen rijker. De dag eindigde in stijl met een bloedstollende Ereklassefinale tussen DOS '46 en PKC. Uiteindelijk werd DOS '46 voor het eerst in zes jaar weer eens landskampioen!
Lees meer

Topartikelen

Internationaal TeamNL Korfbal
Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
A-jeugd Hoofdklasse Korfbal League
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League