Drie koplopers, kent de Dameskorfbal Topklasse op dit moment. Rosolo, VIOS/Spes en De Korfrakkers staan na deze speelronde allemaal op 7 punten, op de voet gevolgd door Melderslo, dat op 6 punten staat. Daarmee is het ongekend spannend en is het nog maar de vraag wie er als nummer één de kerstperiode in mag.

De regerend landskampioen mocht afgelopen weekend op bezoek bij de promovendus en al snel bleek het verschil tussen de twee ploegen groot. In de thuishal van DAKOS in Someren ging het tot 3-3 gelijk op, maar daarna trok Rosolo een spring en liep de ploeg uit naar 5-9. Bij rust was het verschil opgelopen naar zes goals en stond het 7-13. DAKOS kwam in de tweede helft fel uit de kleedlokalen, maar ook bij Rosolo stond het vizier nog altijd op scherp. Dat zorgde voor flink wat goals en met nog tien minuten op de klok was de stand 11-19. Daarmee was de wedstrijd wel gespeeld. In de slotfase bracht Rosolo het verschil naar tien doelpunten en bij een eindstand van 13-23 ging de overwinning overtuigend mee naar Reusel, dat daarmee op een gedeelde eerste plaats in de ranglijst staat. (Uitslag: 13-23)
VIOS/Spes – De Korfrakkers
VIOS/Spes ontving thuis in Gennep De Korfrakkers. Beide ploegen startten sterk en er werd direct veel gescoord. Na die roerige beginfase pakten beide ploegen meer verdedigende controle, waardoor de doelpunten aan beide kanten schaarser werden. Bij rust stond het gelijk: 7-7. Het waren de gasten die het best begonnen aan de tweede helft en met drie goals op rij uitliepen naar een 7-10 voorsprong. Een belangrijk gaatje voor De Korfrakkers, maar Wies Weijers toonde zich belangrijk voor VIOS/Spes en aan haar hand kon de thuisploeg weer op gelijke hoogte komen, om even later zelfs een voorsprong te nemen. In de slotfase speelde VIOS/Spes de wedstrijd rustig en vakkundig uit, om bij een eindstand van 16-13 de twee punten in eigen huis te houden. Daarmee is ook De Korfrakkers niet langer ongeslagen en blijft het ongekend spannend in de Topklasse. (Uitslag: 16-13)
De Peelkorf – Oranje Wit
Een echte streekderby in het Limburgse Venray! Op papier was De Peelkorf de thuisploeg, maar aangezien De Peelkorf en Oranje Wit de thuishal delen, speelden in de praktijk beide ploegen een thuiswedstrijd. Vanaf het begin was duidelijk dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren. Het was Oranje Wit dat een klein gaatje wist te slaan (2-4), maar na een time-out trok De Peelkorf de stand weer gelijk en bij rust was de stand nog altijd in evenwicht: 7-7. Na rust bleef het spelbeeld hetzelfde, alleen werden de goals wat schaarser. Het was Oranje Wit dan het verschil opnieuw naar twee wist te brengen, maar De Peelkorf gaf niet op. De Ysselsteynse ploeg benutte in de slotfase koelbloedig twee strafworpen en sleepte daarmee toch 11-11 gelijkspel uit het vuur. Zo werden de punten in Venray gedeeld. (Uitslag: 11-11)
Be Quick – Melderslo
Melderslo en Be Quick misten de afgelopen weken allebei de nodige speelsters, maar stonden tegen elkaar weer compleet op het veld. Het was de thuisploeg die goed begon en, onder andere door een zuivere Anne Voets, via 2-2 uit kon lopen naar een 6-3 voorsprong. Melderslo kon het tij echter nog voor rust keren, mede door aanvallend de snelle spits Mira Beeren te brengen. Bij een stand van 6-7 zochten de ploegen de kleedlokalen op. Na rust wist Be Quick de gelijkmaker nog te maken, maar daarna nam Melderslo het initiatief over en via 7-9 werd het 8-13 en even later zelfs 9-16 in het voordeel van de gasten. Be Quick ging in de slotfase over op achterverdedigen, en hoewel dat balbezit opleverde, stond de Melderslose verdediging ook goed te spelen. De thuisploeg wist nog drie maal te scoren, maar genoeg voor de overwinning was dat niet en de wedstrijd eindigde bij een stand van 12-16. (Uitslag: 12-16)
Archieffoto: Helly Bonet