Skip to the main content

Geen medaille voor Nederland op eerste WK Beachkorfbal

Beachkorfbal

Het Nederlandse beachkorfbalteam dat vrijdag en zaterdag in Nador, Marokko in actie kwam op het eerste WK Beachkorfbal is er niet in geslaagd een medaille te veroveren. Nederland, dat vertegenwoordigd werd door het politieteam dat in 2021 Nederlands kampioen werd, verloor in de kwartfinale van Hongarije en zag de kans op eremetaal in rook opgaan.

De trip naar Marokko kende een chaotische aanloop, met vertragingen op het vliegveld en uiteindelijk een heel vroege vlucht vanuit België, op de dag dat het toernooi begon. Desalniettemin kende de ploeg, met als bondscoach Barry Schep, een goede eerste toernooidag. In poule B – met daarin verder België, Wales, Engeland, India, Hong Kong en Marokko 2 – werd alleen het laatste duel met de Belgen verloren (5-7). Het leverde vrijdag een tweede plaats in de poule op.

De start van de finaledag op zaterdag verliep een stuk minder goed. De kwartfinale van Hongarije werd na golden goal en strafworpen verloren en daarmee waren de ereplaatsen uit het zicht. De halve finale tegen India en de strijd om plek vijf met Marokko werden beide gewonnen, waardoor Nederland als vijfde dit WK besloot. Wereldkampioen werd uiteindelijk Polen, nadat in de finale Portugal verslagen werd. Het brons ging naar België, Hongarije werd vierde.

“Eén wedstrijd onder onze maat spelen heeft ons helaas een medaille gekost”, aldus Schep. “Heel het toernooi heeft de ploeg goed gepresteerd, behalve tegen Hongarije en dat is heel zuur. Ik ben trots op hoe de spelers zich hebben hersteld na deze teleurstelling en gelukkig hebben ze daarna het gewenste niveau gehaald. Het was een geweldige ervaring op een fantastisch georganiseerd toernooi.”

Op de website van de IKF zijn alle uitslagen en de wedstrijden die op veld één gespeeld werden terug te vinden.

Foto: Marco Spelten, Actiefotografie

Gerelateerde artikelen

Nederlands Beachkorfbalteam speelt oefeninterlands in Nuenen en Best ter voorbereiding op World Games
Beachkorfbal Evenementen Internationaal
Nederlands Beachkorfbalteam speelt oefeninterlands in Nuenen en Best ter voorbereiding op World Games
Het Nederlands Beachkorfbalteam speelt op 5 en 6 juli twee internationale oefentoernooien in Nuenen en Best. Deze wedstrijden dienen als voorbereiding op de World Games in het Chinese Chengdu, waar beachkorfbal dit jaar voor het eerst onderdeel is van het programma.
Lees meer
A-jeugd Hoofdklasse ’24/’25 – voorjaar #6
A-jeugd Hoofdklasse
A-jeugd Hoofdklasse ’24/’25 – voorjaar #6
De vier kruisfinalisten zijn bekend! DVO A1, LDODK A1, Fortuna A1 en PKC A1 gaan strijden om een ticket voor de veldfinales. De kruisfinales zijn op zaterdag 14 juni; DVO - PKC om 12.00 uur in Bennekom en Fortuna - LDODK om 13.00 uur in Delft.
Lees meer
Afscheid Lokhorst en Hintzbergen bij TeamNL Korfbal, De Rijke schuift door
Internationaal TeamNL Korfbal U21, U19, U17
Afscheid Lokhorst en Hintzbergen bij TeamNL Korfbal, De Rijke schuift door
Kortgeleden maakten Jessica Lokhorst en Nienke Hintzbergen bekend aan het einde van dit seizoen afscheid te nemen bij hun clubs. In samenhang daarmee is duidelijk geworden dat zij na de World Games in Chengdu, ook hun carrière als international beëindigen.
Lees meer

Topartikelen

Internationaal TeamNL Korfbal
Drie nieuwe namen selectie TeamNL Korfbal
A-jeugd Hoofdklasse Korfbal League
Finale A-jeugd Hoofdklasse en Kenonz Korfbal League