Skip to the main content

Na goud op The World Games kiest Jonker voor maatschappelijke carrière

Internationaal TeamNL Korfbal

Met het goud op The World Games op zak heeft Jelmer Jonker besloten om nu voor zijn maatschappelijke carrière te kiezen: “Ik kreeg een mooie kans om mijn maatschappelijke carrière verdere invulling te geven.”

In 2019 werd Jonker door toenmalig bondscoach Wim Scholtmeijer toegevoegd aan de Nederlandse selectie, nadat hij eerder in aanloop naar het EK van 2018 buiten de boot was gevallen. Door bondscoach Jan Niebeek werd Jonker opgenomen in de toernooiselectie voor het uitgestelde EK dat in oktober 2021 in Antwerpen werd gespeeld.

Gouden medailles
Op zijn eerste internationale eindtoernooi maakte Jonker zijn EK-debuut in de poulewedstrijd tegen Portugal. Het succesvol verlopen toernooi werd bekroond met minuten in de finale tegen België en een gouden plak.

In mei van dit jaar werd bekend dat Jonker ook behoorde tot de toernooiselectie voor The World Games in Birmingham, Amerika. De ruime overwinning in de finale tegen opnieuw België leverde een tweede internationale gouden medaille op voor de speler van PKC/Vertom.

Afscheid
Woensdag maakte Jonker aan de groep bekend dat hij een punt zet achter zijn carrière als international. “Het was een geweldige tijd bij TeamNL Korfbal en The World Games was een mooie afsluiter”, aldus Jonker. “Ik merkte dat er steeds meer de behoefte was om verder te gaan met mijn maatschappelijke carrière en kwam er een mooie kans voorbij om als docent Sport en Bewegen bij het Albeda College te Rotterdam aan de slag te gaan, in combinatie met de master Leren en Innoveren. Ik kijk er naar uit om mij verder te ontwikkelen in het werkveld van onderwijs en sport en daar verder invulling aan te gaan geven.”

Jan Niebeek: “Jelmer heeft met name op het roerige EK van 2021 in België ook echt iets betekend voor het resultaat van de ploeg. Daarnaast is hij een fantastische entertainer tijdens de vele momenten dat wij als TeamNL Korfbal iets terug doen in de maatschappij. Mooi dat hij deze kans krijgt op dit moment in zijn carrière. Binnen TeamNL Korfbal faciliteren wij dat elk teamlid, naast ons topsportprogramma, ook kan werken aan zijn of haar maatschappelijke carrière. Dit is een mooi voorbeeld van het resultaat.”

De maand september zal door Niebeek en assistent-bondscoach Ruben Boode worden gebruikt om de selectie verdere invulling te geven.

Foto: Marco Spelten, Actiefotografie

Gerelateerde artikelen

U19 Hoofdklasse - zaal #1
Competitie Topkorfbal
U19 Hoofdklasse - zaal #1
De zaalcompetitie is weer van start gegaan voor de U19-teams. Zestien ploegen, verdeeld over twee Hoofdklassepoules, begonnen afgelopen weekend aan hun jacht op een goede seizoensstart. In de AHKA wist TOP (S) in eigen huis te winnen van Dindoa, terwijl Groen-Geel overtuigend zegevierde bij Unitas. In de AHKB waren er overwinningen voor PKC, Fortuna, DVO en DeetosSnel. Vooral DVO maakte indruk met een ruime zege op Dalto, terwijl DeetosSnel in een spannend duel Die Haghe pas in de slotminuut van zich afschudde.
Lees meer
De kaartverkoop voor de Korfbal Leaguefinale 2026 is begonnen!
Korfbalfinale
De kaartverkoop voor de Korfbal Leaguefinale 2026 is begonnen!
Het duurt nog even, maar op zaterdag 18 april 2026 is het weer tijd voor de Korfbal Leaguefinale 2026! De dag start met de de finale van de Hoofdklasse U19, waarna de grote finale van de Korfbal League 2025-2026 volgt. Koop nu je kaarten via deze link! De prijzen zijn als volgt: Tribune / ticketsoort […]
Lees meer
Selectie Talent TeamNL Korfbal bekend
U21, U19, U17
Selectie Talent TeamNL Korfbal bekend
Bondscoaches Kees Vlietstra en Jennifer Tromp hebben de selectie van Talent TeamNL Korfbal bekend gemaakt. Deze bestaat uit tien vrouwen en tien mannen, die zich gaan voorbereiden op de Korfbal Challenge (27 t/m 30 december, Topsportcentrum Rotterdam). Dat toernooi zal met zes om zes gespeeld worden, waarna de overige mannen en vrouwen weer aansluiten in voorbereiding richting het WK in Maleisië (augustus '26).
Lees meer