Skip to the main content

Play of the Week #7 en #8

Korfbal League Topkorfbal

Wat was het mooiste moment van speelronde zeven en acht uit de Kenonz Korfbal League? Dit keer twee ronden tegelijk, omdat het duel tussen KCC en PKC pas op 17 januari gespeeld werd. Kies je voor een mooie goal of toch voor dat keiharde blok?

Dit waren de mooiste momenten uit speelronde zeven.

Allereerst Mick Snel (Fortuna/Delta Logistiek), of eigenlijk de play tussen Snel en vakmaatje Nik van der Steen. Deze aanval had alles: rebounds, uitgestelde kansen, behind-the-back-passjes en uiteindelijk de goal van Snel.

Je ziet ze niet zo vaak bij de vrouwen, maar Esther Cordus (KZ/Thermo4U) liet in het duel met Unitas/Perspectief zien dat zij er wel degelijk één in huis heeft: de fade-away.

Tenslotte Robbe de Wit (DVO/Transus). Wat komt hij hoog en wat maakt hij fantastisch gebruik van zijn lengte. Een snoeihard blok op de vrije bal van Nik van der Steen.

 

Dan ronde acht, te beginnen met het heerlijke jumpshot van Jordi van Elburg (Blauw-Wit). De pass van Mandy Koelman, die perfect op maat was, kunnen we hierin natuurlijk niet uitvlakken.

Dan Sascha Horak (GG/RMcD Huis Emma). Een snelle actie naar binnen na het schot van Lindsy Krop dat goed gepakt werd door Carlo de Vries. Nienke Hintzbergen is gezien en Horak benut haar eigen kans met één hand.

Tenslotte Marjolijn Schenk (KZ/Thermo4U). Zij stond tegenover Fleur Hoek (Fortuna/Delta Logistiek), niet de minste aanvalster uit de Kenonz Korfbal League. Desalniettemin liet Schenk met dit harde blok even weten dat KZ niet van plan was om Fortuna met de punten naar huis te laten gaan.

 

Let op. Stemmen op deze ronde is niet meer mogelijk.

Foto homepage: Edwin Sonneveld, Korfbalfoto

Gerelateerde artikelen

U19 Hoofdklasse - zaal #1
Competitie Topkorfbal
U19 Hoofdklasse - zaal #1
De zaalcompetitie is weer van start gegaan voor de U19-teams. Zestien ploegen, verdeeld over twee Hoofdklassepoules, begonnen afgelopen weekend aan hun jacht op een goede seizoensstart. In de AHKA wist TOP (S) in eigen huis te winnen van Dindoa, terwijl Groen-Geel overtuigend zegevierde bij Unitas. In de AHKB waren er overwinningen voor PKC, Fortuna, DVO en DeetosSnel. Vooral DVO maakte indruk met een ruime zege op Dalto, terwijl DeetosSnel in een spannend duel Die Haghe pas in de slotminuut van zich afschudde.
Lees meer
De kaartverkoop voor de Korfbal Leaguefinale 2026 is begonnen!
Korfbalfinale
De kaartverkoop voor de Korfbal Leaguefinale 2026 is begonnen!
Het duurt nog even, maar op zaterdag 18 april 2026 is het weer tijd voor de Korfbal Leaguefinale 2026! De dag start met de de finale van de Hoofdklasse U19, waarna de grote finale van de Korfbal League 2025-2026 volgt. Koop nu je kaarten via deze link! De prijzen zijn als volgt: Tribune / ticketsoort […]
Lees meer
Selectie Talent TeamNL Korfbal bekend
U21, U19, U17
Selectie Talent TeamNL Korfbal bekend
Bondscoaches Kees Vlietstra en Jennifer Tromp hebben de selectie van Talent TeamNL Korfbal bekend gemaakt. Deze bestaat uit tien vrouwen en tien mannen, die zich gaan voorbereiden op de Korfbal Challenge (27 t/m 30 december, Topsportcentrum Rotterdam). Dat toernooi zal met zes om zes gespeeld worden, waarna de overige mannen en vrouwen weer aansluiten in voorbereiding richting het WK in Maleisië (augustus '26).
Lees meer