Skip to the main content

Play of the Week ronde 12 en 13

Korfbal League Topkorfbal

Twee rondes van de Play of the Week in één, vanwege de uitgestelde wedstrijd uit ronde twaalf tussen Fortuna en PKC. Extra veel te kiezen dus deze week, we maken het je niet makkelijk. Kies je voor een wonderschoon doelpunt in de buzzer of toch liever een blok?

De drie mooiste momenten uit speelronde twaalf zijn:

De onehander van Robbe de Wit (DVO/Transus). De Wit is al het hele seizoen van onschatbare waarde voor de Bennekommers, met een karrevracht aan rebounds en steals. Maar niet alleen Gertjan Meerkerk kan bijzonder mooie doelpunten maken, ook dit pareltje van De Wit mag er zijn.

Max Malestein (DOS’46) liet op bezoek in Harderwijk zien dat je altijd scherp moet blijven in de verdediging. Eén moment van onoplettendheid en je bent gezien. Malestein beloont zijn slimmigheidje met een knappe onehander.

De wedstrijd tussen Fortuna/Delta Logistiek en PKC/Vertom werd op dinsdagavond gespeeld. Een verdedigend duel waarin de doelpunten schaars waren. Ook de vrouwelijke topscorer allertijden, Celeste Split, kreeg flink wat druk van haar directe tegenstandster Sanne van der Werff. En Van der Werff laat al in het begin van de wedstrijd direct merken dat ze er is, met dit lekkere blok.

Dan de momenten uit ronde dertien.

Allereerst een blok. Eén met de hoofdletter B. Menno van der Neut (DVO/Transus) moest het doen met een invalbeurt en direct nadat hij in het veld kwam, scoorde hij. ‘Not in my house’ moet Jelmer Jonker (PKC/Vertom) daarna gedacht hebben, want even later kreeg Van der Neut een hard blok om zijn oren.

Het tweede moment is de bijzonder knappe buzzerbeater van Matté Lipke (KZ/Thermo4U). Hij viert zijn schitterende doelpunt terecht met de Koogse supporters.

Bij Unitas/Perspectief staat Mike van Boven vaak garant voor mooie doelpunten, Blauw-Wit heeft Jordi van Elburg. Negen treffers schreef hij op zijn naam in Harderwijk, maar dit was toch wel de allermooiste.

Stemmen doe je hier, tot en met dinsdag 28 februari. Succes!

Foto homepage: Anne van Vegchel, Korfbalfoto

Gerelateerde artikelen

Dames Topklasse Veld ’25/’26 – #5
Dameskorfbal
Dames Topklasse Veld ’25/’26 – #5
De eerste helft van de veldcompetitie zit erop en daarmee hebben alle ploegen in de Dameskorfbal Topklasse elkaar één keer getroffen. Zeggen dat het spannend is, is een understatement, want het kan echt nog alle kanten op, zowel in de bovenste als in de onderste regionen van beide poules. Voor nu gaan Be Quick en […]
Lees meer
U19 Hoofdklasse '25/'26 - najaar #6
Competitie
U19 Hoofdklasse '25/'26 - najaar #6
Ook voor de U19-1 Hoofdklasse zit het veldseizoen er voor nu op. Na zes speelronden is bekend wie er 'Herbstmeister' is, welke ploegen er in het voorjaar naar de kampioenspoules gaan en wie er degraderen naar de Overgangsklasse.
Lees meer
Ereklasse '25/'26 - najaar #6
Competitie
Ereklasse '25/'26 - najaar #6
De najaarscompetitie zit er alweer op! Daarmee is definitief bepaald wie er in het voorjaar in de kampioenspoule uitkomt (nummers 1 en 2 uit alle poules) en wie er degraderen naar de Hoofdklasse (nummers 4). 
Lees meer