Naar de hoofdinhoud gaan

WK U21 - dag 5

Het WK U21 in Maleisië is in de tweede fase beland. Daarin treft Talent TeamNL Korfbal Engeland U21 en Duitsland U21, de nummers 1 en 2 uit poule D. Vanmorgen vroeg werd de eerste wedstrijd – tegen Duitsland – gespeeld. Nederland trok de lijn die in de eerste wedstrijden ingezet was door en won met ruime cijfers.

Foto: Marco Spelten


Nederland U21 - Duitsland U21

Oranje startte met Seth Roeleven, Levi van Nieuwenhuijzen, Isa Dik en Amber Klaren in de eerste aanval, Robin Bakker, Gideon Gort, Rosalie Peet en Roos Hom vormden de eerste verdediging. De Duitsers begonnen met veel energie aan het duel en vierden iedere onderschepping. Het duurde twee minuten voor Roeleven de eerste goal scoorde voor Nederland, waarna Duitsland aan de andere kant een strafworp benutte. Daarna ging het afrondingspercentage flink omhoog en werd de verdedigende druk nog iets opgevoerd. Desalniettemin kon Duitsland de schade in het eerste kwart enigszins beperkt houden, tot een 7-2 tussenstand. In het tweede kwart werd de voorsprong verder uitgebouwd. Verdedigend zat de druk er vol op waardoor de Duitse aanvallen snel afgebroken werden en het tempo van Nederland ontzettend hoog lag. Daar had Duitsland duidelijk moeite mee en bovendien werden er twee strafworpen gemist. Grote tegenvaller was de blessure die Rosalie Peet opliep bij een doorbraakactie, zij kon de wedstrijd niet vervolgen er werd vervangen door Danique Klaren. Er volgende nog mooie doelpunten van onder andere Van Nieuwenhuijzen en Gort, waarmee de ruststand 17-2 werd.

Aan het begin van de tweede helft kwam Mikai van het Kaar op de plek van Roeleven, Tieme Eppinga verving Gort en Lieke Kamsteeg kwam voor Amber Klaren. Even moest Talent TeamNL Korfbal het ritme weer vinden maar Van het Kaar was met een mooie doorbraak verantwoordelijk voor het twintigste Nederlandse doelpunt. Ook Pim Wayenberg kwam daarna in de ploeg, voor Bakker. In dat derde kwart liet de afronding wat te wensen over en bovendien pakte Duitsland wat meer verdedigende rebounds, waardoor het aantal herhalingen ook beperkt bleef. Uiteraard was er verder geen vuiltje aan de lucht voor Nederland, omdat het verdedigend potdicht zat. Duitsland kreeg nog wel een strafworp maar verzuimde die te benutten. Daarmee kwam de stand na het derde kwart op 23-3. Hoogtepunt van het vierde kwart was de heerlijke doorloopbal van Tieme Eppinga, die hij achterwaarts afrondde. Duitsland deed wat het kon, maar kon niet voorkomen dat Nederland uiteindelijk de dertig doelpunten aantikte. Wel slaagden de Duitsers er in om nog een afstandsschot te benutten. Uiteindelijk won Nederland met ook nu met ruime cijfers, topscorer werd Van Nieuwenhuijzen met zes doelpunten. (Uitslag: 30-3)

Programma komende dagen

Het programma voor de komende dagen (Nederlandse tijden):

Donderdag 13 augustus
03.00 uur: Nederland U21 – Engeland U21

Vrijdag 14 augustus
Rustdag

Zaterdag 15 augstus
Halve finale (tijd volgt)

Gerelateerd nieuws

WK U21 - dag 3
Gepubliceerd op 10-08-2026
WK U21 - dag 3

Gepubliceerd op 09-08-2026
WK U21 - dag 2

Gepubliceerd op 08-08-2026
WK U21 - dag 1