Skip to the main content

Nationale selecties

TeamNL Korfbal is de regerend World Games-, wereld- en Europees kampioen. Op deze pagina vind je ook de status van de overige nationale selecties.

TEAMNL KORFBAL C​aps TeamNL Korfbal t/m 24-05-2022
Nr Naam Club
1 Jessica Lokhorst Fortuna/Delta Logistiek 21
2 Esther Cordus KZ/Thermo4U 37
3 Barbara Brouwer TOP/LITTA 41
4 Brett Zuijdwegt PKC/Vertom 6
5 Sanne van der Werff PKC/Vertom 6
8 Marjolijn Schenk KZ/Thermo4U 8
9 Fleur Hoek Fortuna/Delta Logist. 30
20 Anouk Haars KZ/Thermo4U 1
22 Annelie de Korte DVO/Accountor
24 Femke Faber LDODK/Rinsma Mod. 4
7 Daan Preuninger Fortuna/Delta Logist. 32
10 Richard Kunst PKC/Vertom 31
11 Olav van Wijngaarden PKC/Vertom 34
12 Terrenc Griemink GG/IJskoud de Beste 1
14 Harjan Visscher Fortuna/Delta Logist. 37
16 Alwin Out KZ/Thermo4U 7
17 Laurens Leeuwenhoek PKC/Vertom 57
19 Jelmer Jonker PKC/Vertom 6
23 Koen van Roekel DVO/Accountor
Selectiestatus
6 Caitlin Keller DVO/Accountor
15 Ran Faber LDODK/Rinsma Mod.

In juli 2022 speelt TeamNL Korfbal de uitgestelde World Games in Birmingham (VS). TeamNL Korfbal speelt op zondag 19 juni in Gorredijk een interland tegen Suriname en op 26 juni is in Den Haag België de tegenstander. Maandag 4 juli stapt de World Games-selectie (zeven om zeven) in het vliegtuig naar Amerika.

Vaste staf TeamNL Korfbal

Bondscoach – Jan Niebeek
Asisstent-bondscoach – Ruben Boode
Fysiotherapeut – Ada Jansen
Arts – Anne van Vegchel
Teammanager – Bibi Terlouw

Overige staf TeamNL Korfbal

Fysieke trainer – Michael Groen
Embedded scientist  – Maaike Willemsen

Persverzoeken met betrekking tot TeamNL Korfbal kunnen gestuurd worden aan: communicatie@knkv.nl.

TALENT TEAMNL KORFBAL (U21)

Met onderstaande selectie bereidt Talent TeamNL Korfbal zich voor op het EK U21 van 2022 (data en locatie nog onbekend). In aanloop naar het toernooi wordt op Papendal toegewerkt naar een definitieve selectie van – afhankelijk van de toernooireglementen – 7 om 7 of 8 om 8.

Amber van Doorn (DOS’46)
Fabiënne van Erk (Fortuna/Delta Logistiek)
Caitlin Keller (DVO/Accountor)
Annelie de Korte (DVO/Accountor)
Roos Leurink (Nic.)
Sanne Maaike Nieuwenhuizen (KZ/Thermo4U)
Renske Relou (DSC)
Milou Schuiling (TOP/LITTA)
Esmee van Veen (LDODK/Rinsma Modeplein)
Eline van Veldhuisen (DOS’46)
Marije Visser (Mid-Fryslân/Jansma Burdaard)
Onno Bakker (KZ/Thermo4U)
Kris Boere (Dalto/Klaverblad Verzekeringen)
Jarin Bruinekreeft (De Meeuwen)
Ran Faber (LDODK/Rinsma Modeplein)
Lars Hoorn (KZ/Thermo4U)
Sydney Schol (KCC/CK Kozijnen)
Jimmy Swikker (TOP/LITTA)
Thomas Visser (DOS’46)
Mart Vrielink (DOS’46)
Pieter Christiaan van der Woude (CSL)

Staf Talent TeamNL Korfbal

Bondscoach – Kees Vlietstra
Assistent-bondscoach – Mike Vlietstra
Fysiotherapeut – Ada Jansen
Arts – Anne van Vegchel
Teammanager – Albert Nijenhuis

NEDERLAND U19

Nederland U19 won 15-17 april 2022 het IKF U19 World Korfball Championship in Tsjechië. Met onderstaande voorselectie werkten bondscoaches Leon Simons en Erik Luyk toe naar het WK. De toernooiselectie voor het WK U19 vind je hier. 25/26 juni speelt U19 nog een interlandweekend.

Nikki Boerhout (KZ/Thermo4U)
Fenna Cavelaars (Dalto/Klaverblad Verzekeringen)
Meike Driesprong (Oranje Wit (D))
Noor van Duijvenbode (GG/IJskoud de Beste)
Femke Faber (LDODK/Rinsma Modeplein)
Lisanne Fleer (DVO/Accountor)
Danique van der Garde (DVO/Accountor)
Sam Meijer (DOS’46)
Romy de Rijke (PKC/Vertom)
Resy Weijts (Fortuna/Delta Logistiek)
Cerèn Wonink (DOS’46)

Krijn van het Kaar (Oost-Arnhem)
Darren Krook (KZ/Thermo4U)
Merijn Mensink (Fortuna/Delta Logistiek)
Mick van Nieuwenhuijzen (TOP/LITTA)
Mees Oppe (Oranje Wit D)
Sascha Pouw (HKV/Ons Eibernest)
Menno Remans (PKC/Vertom)
Bas Stuurstraat (KCC/CK Kozijnen)
Jurjen Veenstra (LDODK/Rinsma Modeplein)
Jesper Vinken (PKC/Vertom)
Roel Visser (KCC/CK Kozijnen)
Jorne van der Zee (DOS’46)

Staf Nederland U19

Bondscoach – Leon Simons
Assistent-bondscoach – Erik Luyk
Fysiotherapeut – Jan Koenrades
Arts – Sandra Chung
Teammanager – Eric Geijtenbeek

NEDERLAND U17

Nederland U17 is in voorbereiding op de Korfball World Cup U17, die 2 en 3 juli 2022 in Eindhoven gespeeld wordt. Tijdens het RTC-toernooi op 2 maart in Papendrecht maakten bondscoaches Barry Schep en Stijn Hoekstra bekend welke spelers en speelsters definitief in Nederland U17 zitten en begin juli meedoen aan de Korfball World Cup U17.

Nederland U17 gaat de komende weken (naast trainen) het land in om oefenduels te spelen en clinics te geven. 16 mei gaat de selectie van Barry Schep en Stijn Hoekstra naar Ermelo (Dindoa), 30 mei naar Hoevelaken (Telstar), 20 juni naar ’s-Gravenzande (ONDO, U17 tegen Westlandse selectie) en 25/26 juni heeft U17 een interlandweekend. Vervolgens vindt 2-3 juli de Korfball World Cup plaats.

Nr Naam Club
1 Demi Brand Fortuna/Delta Logistiek
2 Danique Klaren Heerenveen
3 Roos Hom Fortuna/Delta Logistiek
4 Bo Kraaijeveld PKC/Vertom
5 Chelsea Mooi Fortuna/Delta Logistiek
6 Rosalie Peet DVO/Accountor
7 Amber Klaren Heerenveen
8 Jinthe Kraaijeveld DeetosSnel
9 Sanne van der Velde Unitas/Perspectief
11 Isa Dik KZ/Thermo4U
14 Déco Fokkens PKC/Vertom
15 Jeroen Boonstra Unitas/Perspectief
16 Matthijs Draaisma Heerenveen
17 Seth Roeleven Fortuna/Delta Logistiek
18 Jorien Jordaan Albatros
19 Mikai van het Kaar KZ/Thermo4U
20 Jorn Remans PKC/Vertom
21 Tieme Eppinga LDODK/Rinsma Modeplein
22 Rick Schravendijk Fortuna/Detla Logistiek
23 Robin Bakker TOP/LITTA

 

Staf Nederland U17

Bondscoach – Barry Schep
Assistent-bondscoach – Stijn Hoekstra
Fysiotherapeut – Inge Jansen
Arts – Sandra Chung
Teammanager – Eric Geijtenbeek

Foto: Anne van Vegchel