PROGRAM

Day 1
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
13 Oct 2018 2:30 pm Group D Drachten Scotland 12-11 Wales
13 Oct 2018 4:00 pm Group A Gorredijk England 17-9 Poland
13 Oct 2018 4:15 pm Group D Drachten Hungary 25-8 Serbia
13 Oct 2018 4:15 pm Group C Gorredijk Slowaijke Slovakia 18-17 e.t. Frankrijk France
13 Oct 2018 6:00 pm Group B Drachten Germany 17-16 Portugal
13 Oct 2018 8:00 pm Group B Drachten België Belgium 18-12 Tsjechië Czech Republic
13 Oct 2018 8:00 pm Group A Gorredijk The Netherlands 31-13 Catalonia
Day 2
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
14 Oct 2018 2:45 pm Group A Gorredijk The Netherlands 31-10 England
14 Oct 2018 2:45 pm Group B Drachten Germany 20-18 Belgium
14 Oct 2018 4:30 pm Group A Gorredijk Poland 11-13 Catalonia
14 Oct 2018 4:30 pm Group B Drachten Portugal 24-12 Czech Republic
14 Oct 2018 6:15 pm Group C Gorredijk France 16-15 e.t. Ireland
14 Oct 2018 6:15 pm Group D Drachten Scotland 13-14 e.t. Hungary
14 Oct 2018 8:00 pm Group D Drachten Wales 15-7 Serbia
Day 3
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
15 Oct 2018 2:45 pm Group D Gorredijk Serbia 18-24 Scotland
15 Oct 2018 4:30 pm Group D Gorredijk Hungary 12-9 Wales
15 Oct 2018 4:30 pm Group C Drachten Ireland 12-16 Slovakia
15 Oct 2018 6:15 pm Group B Gorredijk Czech Republic 16-21 Germany
15 Oct 2018 6:15 pm Group A Drachten Catalonia 18-17 England
15 Oct 2018 8:00 pm Group B Gorredijk Belgium 35-16 Portugal
15 Oct 2018 8:00 pm Group A Drachten The Netherlands 40-12 Poland
Day 4
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
16 Oct 2018 6:15 pm Gorredijk Hongarije 17-16 Polen
16 Oct 2018 8:00 pm Gorredijk Czech Republic 33-12 Slovakia
Day 5
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
17 Oct 2018 2:45 pm Leeuwarden Portugal 21-13 Catalonia
17 Oct 2018 4:30 pm Leeuwarden England 17-22 Belgium
17 Oct 2018 4:30 pm Gorredijk Wales 12-6 France
17 Oct 2018 6:15 pm Gorredijk Ireland 15-13 Scotland
17 Oct 2018 6:15 pm Leeuwarden Germany 20-17 Hungary
17 Oct 2018 8:00 pm Leeuwarden The Netherlands 35-10 Czech Republic
17 Oct 2018 8:00 pm Gorredijk Slovakia 22-19 Serbia
Day 6
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
18 Oct 2018 4:30 pm Gorredijk Serbia 13-16 France
18 Oct 2018 6:15 pm Gorredijk Wales 15-19 Poland
18 Oct 2018 8:00 pm Gorredijk Slovakia 9-13 Ireland
Day 7
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
19 Oct 2018 1:00 pm Heerenveen Scotland 22-21 Serbia
19 Oct 2018 2:45 pm Heerenveen Hungary 17-22 Catalonia
19 Oct 2018 4:30 pm Heerenveen Tsjechië Czech Republic 16-15 England
19 Oct 2018 6:15 pm Heerenveen Germany 20-10 Portugal
19 Oct 2018 8:00 pm Heerenveen The Netherlands 22-9 Belgium
Day 8
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
20 Oct 2018 1:00 pm Heerenveen France 15-14 Scotland
20 Oct 2018 2:45 pm Heerenveen 11/12: Wales 15-18 Slovakia
20 Oct 2018 4:30 pm Heerenveen 9/10: Poland 21-7 Ireland
Day 9
Date Time Phase Location Home team Score Away Team
21 Oct 2018 10:00 am Heerenveen 7/8: Hungary 11-19 England
21 Oct 2018 12:00 pm Heerenveen 5/6: Catalonia 17-20 Czech Republic
21 Oct 2018 2:00 pm Heerenveen 3/4: Belgium 19-20 Portugal
21 Oct 2018 4:00 pm Heerenveen 1/2: The Netherlands 21-8 Germany