Skip to the main content

Promotie-/degradatieregeling bekend

Hoofdklasse Korfbal League Korfbal League 2 Topkorfbal

Hoewel het zaalseizoen nog moet beginnen, weten we allemaal waar en wanneer de apotheose van de Kenonz Korfbal League plaatsvindt: de finale op 15 april 2023 in Rotterdam Ahoy. Maar hoe ziet de slotfase van het zaalseizoen er, met de toevoeging van de Korfbal League 2, dit seizoen uit?

In de Kenonz Korfbal League is de slotfase onveranderd gebleven. De vier ploegen die na het reguliere seizoen bovenaan eindigen, spelen in een best-of-three serie de play-offs. Deze worden gespeeld op zaterdag 1 april en zaterdag 8 april. Een eventuele derde play-off staat gepland voor dinsdag 11 april. In de play-offs neemt de nummer 1 het op tegen de nummer 4, en treffen de nummers twee en drie elkaar in de andere play-off. De winnaars van deze play-offs spelen op 15 april 2023 de Kenonz Korfbal Leaguefinale in Rotterdam Ahoy.

Finales en promotie
Ook in de Korfbal League 2 spelen de beste vier ploegen play-offs in een best-of-three serie, deze zijn op zaterdag 25 maart, zaterdag 1 april en eventueel dinsdag 4 april. Ook hierin speelt de nummer 1 tegen de nummer 4 en de nummer 2 tegen de nummer 3. De winnaars van deze play-offs spelen de finale op zaterdag 8 april 2023, de winnaar van deze Korfbal League 2 finale promoveert direct naar de Kenonz Korfbal League.

De verliezer van de Korfbal League 2 finale houdt zicht op promotie, maar moet hiervoor play-downs spelen tegen de nummer 9 uit de Kenonz Korfbal League. Ook dit is een best-of-three, op woensdag 12 april, dinsdag 18 april en eventueel zaterdag 22 april. De winnaar speelt volgend seizoen op het hoogste niveau, de verliezer acteert in seizoen ’23-’24 in de Korfbal League 2.

De koppeling tussen de Kenonz Korfbal League en de Reserve Korfbal League blijft dit seizoen gehandhaafd. De vier best geklasseerde reserve teams spelen één play-offduel (1 tegen 4, 2 tegen 3) op vrijdag 31 maart 2023, de finale van de Reserve Korfbal League is op vrijdag 7 april 2023.

Degradatie
Waar ploegen promoveren, is degradatie natuurlijk onvermijdelijk. De nummer tien van de Kenonz Korfbal League degradeert rechtstreeks naar de Korfbal League 2. In de KL2 degraderen de nummers 9 en 10 direct naar de Hoofdklasse. Alleen de nummers 1 van beide Hoofdklassepoules promoveren rechtstreeks naar de KL2.

Heb je vragen over de promotie-/degradatieregeling van dit seizoen? Neem dan contact op met competitie@knkv.nl.

Foto: Gertrude de Vries, Korfbalfoto

Gerelateerde artikelen

Oefenprogramma Nederland U17 en Nederland U19
U21, U19, U17
Oefenprogramma Nederland U17 en Nederland U19
Tijdens de Korfbal Challenge werden de nieuwe selecties van Nederland U17 en Nederland U19 bekend gemaakt door de betreffende bondscoaches. Het was de aftrap voor de nieuwe cyclus van deze teams, die zich nu gaan voorbereiden op hun eindtoernooien.
Lees meer
U19 Hoofdklasse - zaal #8
U19 Hoofdklasse
U19 Hoofdklasse - zaal #8
Verrassende uitslagen dit weekend in de U19 Hoofdklasse! In de HKA beginnen de verhoudingen steeds scherper te worden. LDODK en Groen Geel blijven bovenin overtuigend presteren en hebben inmiddels een gat van vier punten geslagen naar de nummer drie. Daarachter zorgde SKF voor een opvallend resultaat door KZ knap te verslaan, terwijl ook TOP (S) belangrijke punten pakte tegen Dindoa. In de HKB was het beeld een stuk wisselvalliger. Avanti zorgde voor een stunt door PKC te verslaan, terwijl Fortuna opnieuw geen problemen kende met Valto. Die Haghe pakte belangrijke punten in eigen huis tegen DeetosSnel en Dalto nam overtuigend revanche op DVO. De onderlinge verschillen blijven daardoor klein, waardoor de strijd om de bovenste plekken onverminderd spannend blijft.
Lees meer
Korfbal League 2 - #9
Korfbal League 2 Topkorfbal
Korfbal League 2 - #9
Een boeiende en enerverende speelronde in de Korfbal League 2, waarin de strijd om de bovenste vier plekken nog lang niet gestreden is. Koploper TOP bleef ook nu ongeslagen, maar concurrent DeetosSnel verspeelde een punt in Capelle aan den IJssel. Fiks kon één helft partij bieden tegen Wageningen, Mid-Fryslân verspeelde een voorsprong in Amsterdam en Groen-Geel deed wat het moest doen tegen KVS.
Lees meer