Het Nederlands Beachkorfbalteam heeft de halve finale van The World Games in Chengdu bereikt. Op de tweede dag van het beachkorfbaltoernooi werden Polen en Amerika eenvoudig verslagen. Morgen speelt Nederland in de halve finale. De tegenstander wordt later vandaag bekend.
Waar de wedstrijden van gisteren werden gespeeld onder zonnige omstandigheden, was het vandaag regenachtig aan het Xinglong-meer in Chengdu. Wegens hevige regenval werd de wedstrijd van Nederland tegen Polen zelfs met een half uur verlaat. Om 15.00 uur klonk dan toch het startsignaal. Nederland startte niet helemaal scherp aan de wedstrijd een keek daardoor al snel tegen een 2-0 achterstand aan. André Zwart trok de stand met een tweepunter weer gelijk, maar Polen counterde via Kamil Nowacki direct met eveneens een tweepunter. Oranje had wat moeite met het fysieke spel van Polen, maar via de vrouwen kon toch de eerste Nederlandse voorsprong op het scorebord worden gezet: goals van Jessie Heuveling, Mandy Koelman en een tweepunter van Lynn Bijkerk brachten de ruststand op 4-6. Na rust haakte Polen direct aan met de 5-6 en het leek spannend te blijven. Daar dacht Jesper Tolsma echter anders over. Hij toonde zich bij een stand van 5-7 belangrijk met twee goals, waaronder een tweepunter. Daarmee was de marge vijf punten en dat bleek de genadeklap voor Polen, dat moeite had met scoren in de tweede helft. Nederland kon de wedstrijd ontspannen uitspelen en liet zien scherp te zijn op de tweepunters. Het resultaat was een toch nog overtuigende 5-16 overwinning. “We waren wat onrustig in de eerste helft”, aldus Jessie Heuveling na afloop. “We starten liever scherp, maar het is goed om dit ook mee te maken. We hebben nu ook ervaren dat we ons prima kunnen herpakken!”
Dankzij deze overwinning eindigde Nederland bovenaan in groep A, wat een gunstige uitgangspositie voor de kwartfinale betekende. Die kwartfinale vond later op de dag plaats, met Amerika als tegenstander. Jasper van der Eijk zette direct de toon met een rake tweepunter, maar ook Amerika was even later van over de middellijn zuiver: 2-2. Daarna verschoof het initiatief naar Nederland, dat al voor rust uit wist te lopen naar een 6-2 voorsprong. Na rust werd de wedstrijd fysieker, maar Nederland hield het hoofd koel en bouwde de voorsprong stap voor stap uit. Van der Eijk was opnieuw zuiver en ook Heuveling scoorde tweemaal. Zo stond het 11-2 en daarmee was de wedstrijd wel gespeeld, al bleven de Amerikanen wel vechten. Ze trokken nog een eindsprintje met drie rake tweepunters in de slotfase, maar ze konden het door Nederland geslagen gat niet meer dichten. Nederland won met 13-8 en staat daarmee in de halve finale van The World Games. Jesper Tolsma had na afloop gemengde gevoelens over de wedstrijd: “We krijgen eigenlijk te veel goals tegen in die slotfase”, stelde hij. “Ik ben natuurlijk wel heel blij dat we door zijn naar de halve finale, maar om te blijven winnen moeten we scherp zijn en scherp blijven.”
Morgen, op de slotdag van The World Games, gaat Nederland strijden om de medailles, met de halve finale als eerste horde. De tegenstander wordt later vandaag bekend.
Foto: Gertrude de Vries