TeamNL Korfbal speelde op zondag 10 augustus de laatste wedstrijd van de groepsfase op The World Games in Chengdu. Tegenstander was gastland China, dat nog geen wedstrijden had gewonnen op dit toernooi. Daar kwam in de derde wedstrijd geen verandering in. Nederland was oppermachtig en won met 9-35. Daarmee gaat Oranje als groepswinnaar naar de halve finale morgen.
Nikki Boerhout, Esther Cordus, Julian Frieswijk en Alwin Out startten vandaag in de aanval. Verdedigend begonnen Daniëlle Boadi, Sabine Verhoef, Ran Faber en Harjan Visscher. Met Fleur Hoek en Olav van Wijngaarden op de bank, was de aanvoerdersband vandaag voor Cordus, een van de meest ervaren speelsters in dit TeamNL Korfbal. Na de royale overwinning op Chinees Taipei gisteren, waarvan de uitslag enkele uren na de wedstrijd nog werd gecorrigeerd van 33-18 naar 33-16, werd vandaag direct weer duidelijk dat Oranje er zin in had. De 1-0 was voor China, maar Out, die al het hele toernooi goed op schot is, antwoordde direct met de 1-1. Toen ook de vijf daaropvolgende Nederlandse aanvallen uitmondden in een doelpunt, laste de staf van China een time-out in. Het duurde echter tot 1-10 voor er weer een Chinees doelpunt viel, dat overigens wel luidkeels werd gevierd door het aanwezige publiek. 2-10 was tevens de stand na het eerste kwart. Ook in het tweede kwart bleef het niveauverschil groot. China kon weinig herhalen, mede door het lengtenadeel bij de mannen en was daarnaast slordig in de passing. Ruim twee minuten voor het rustsignaal tikte Nederland via de vierde van Daniëlle Boadi de twintig goals al aan. Bij een stand van 4-21 gingen de teams de kleedlokalen in.
Direct na rust volgden de eerste wissels van bondscoach Ard Korporaal: Marije Visser, Bo Oppe en Carlo de Vries kwamen in het veld voor Daniëlle Boadi, Ran Faber en Harjan Visscher. Nederland nam wat gas terug in het begin van de tweede helft. Het scoringspercentage daalde wat en ook verdedigend liet de ploeg de touwtjes wat vieren. China pikte wat goaltjes mee, maar richting het einde van het derde kwart herpakte Oranje zich met een aantal mooie goals. Invaller Oppe was twee keer zuiver en ook Visser was direct weer effectief met twee doelpunten. De laatste tien minuten werden ingegaan bij een stand van 6-29. Korporaal bracht bij het ingaan van het vierde kwart ook de rest van de bank. Fleur Hoek, Jessica Lokhorst en Olav van Wijngaarden kwamen erin voor Boerhout, Verhoef en Out. Ook in het laatste deel van de wedstrijd duurde het even voor het Nederlandse vizier weer op scherp stond. Het was Visser die met nog vijf minuten op de klok de ban brak. Vervolgens vielen in de slotfase aan beide kanten nog de nodige goals. China was een paar keer zuiver van grote afstand, maar ook Nederland scoorde in de laatste minuten weer makkelijker. Met name op Marije Visser stond geen rem. Ondanks dat ze maar één helft speelde, werd ze met vijf goals gedeeld topscoorder. Ook Cordus en Out scoorden beide vijf keer. De eindstand van de wedstrijd was 9-35. Dat betekent dat TeamNL Korfbal als groepswinnaar naar de halve finale gaat.
Na afloop van de wedstrijd was Korporaal vooral lovend over het eerste deel van de wedstrijd: “Vooral de eerste helft lieten we zien hoe sterk onze selectie is. Ik heb mooi spel gezien, met verschillende prachtige goals. De tweede helft kwam de klad er een beetje in. Die slordigheidjes moeten er richting een halve finale en finale uit, maar we hebben wel weer laten zien wat we kunnen.” De halve finale wordt morgen om 12.00 uur Nederlandse tijd gespeeld, de tegenstander wordt later bekend.
Foto: Gertrude de Vries